Hikayemiz

“Yaşamım boyunca öğrenmeye dair problem yaşadım. Konuşmayı, okuma-yazmayı geç öğrendim. Yabancı dil öğrenmede, sosyal ders konularını hafızamda tutmakta hep güçlük çektim. Her zaman herkesten fazla çalışmak zorunda kaldım. Babamın “Kardeşin senin teneffüs yaptığın kadar ders çalışıyor.” sözü hala kulaklarımdadır.

Aynı zamanda çok da aktif bir çocuktum. Her şeye, ama en çok öğrenmeye dair merakım, heyecanım zorluklara rağmen hiç tükenmedi. Matematikte iyiydim, spora gayet yatkındım, müziğe aşkım ve bir enstrüman çalmaya dair hayalim tutku derecesindeydi. Resmi çok seviyordum. Hiçbirinden vazgeçmedim. Hiçbir destek almadan çocukluktan itibaren kendi öğrenme stratejilerimi geliştirdim. Resimde, sporda birincilikler aldım, okul takımı kaptanlığına kadar yükseldim. Belki enstrüman çalmayı beceremedim ama iyi bir latin dansçı oldum. Liseyi ikincilikle bitirip ülkenin dalında en iyisi olan ODTÜ Matematik Bölümünü dereceyle bitirdikten sonra Yüksek Lisans yaptım ve Araştırma Görevlisi oldum.

Tüm bunları başarırken en önemli iki dayanak noktam; farkındalık bilincim ve yılmaz kişiliğim oldu. Daha ilkokulda kendi öğrenme stratejilerini geliştiren biri olarak, eğitim hikayemi “Öğrenmeyi Öğrenme” arayışında eğitim alanında doktora seviyesine taşımam kaçınılmazdı. Doktoramı başarıyla tamamladım.

Bütün hayat tecrübem, akademik başarılarım ve donanımımla “herkese” öğrenmenin kapılarını açmak için forbrain’i kurmaya karar verdim. Benim hikayem sadece bir azim hikayesi değil, öğrenme güçlüklerini aşmak için bir "sistem kurma" yolculuğudur aynı zamanda. Öğrenmenin önündeki her engeli biliyorum ve bunları aşmanın yollarını, metotlarını da…

Keyifle, güvenle ve kalıcı öğrenmeyi öğretmek için ekibim ile birlikte buradayım. “

Dr. Funda DEMİREL
forbrain Learning Center
Kurucu, Müdür