Başarı Öykülerimiz

"Kızımın öğrenmesini engellediğini düşündüğümüz dikkat problemi, çözülemez değilmiş. Çaresi forbrain Learning Center’da."
2 yıl önce kızımızın okulda yaşadığı problemlerden dolayı çocuk psikiyatristinden destek almaya karar verdik ve ilk görüşmede kızımıza DEHB tanısı koyuldu. Bunun üzerine bireysel destek programları aramaya başladık. Yurt dışındayken Bilişsel Beceri Geliştirme Programını ve bunu uygulayan merkezleri duymuştuk. Çevremizde bu programın faydasını gören insanlar vardı. Türkiye’de de böyle bir merkezin açıldığını duyunca hemen iletişime geçtik ve destek almaya başladık. Üç buçuk aylık süre sonunda kızımızın birçok becerisinde gelişme gözlemledik. Özellikle dikkat süresi ve öğrenmeye dair yaşadığı güçlüklerle ilgili olumlu değişimler oldu. Ayrıca programa başlamadan önce ölçülen test sonuçları ile, programdan sonra ölçülen test sonuçları arasında gözle görülür bir performans farkı oldu. Çocuğumuzdaki bu değişimler bizim için çok sevindirici ve bunun için forbrain Learning Center’a teşekkür ediyoruz.
İstanbul, Y.K. (10 Yaş)

"Özgüvenim arttı ve dikkatim artık çok daha iyi. forbrain hayatımda özel bir yer edindi."
19 yaşındayım. forbrain’e başlamadan önce dikkat, işitsel algı ve işitsel hafıza becerilerim gerçekten kötüydü. Sosyal ilişkiler açısından eskiden beri çok iyi değildim. Arkadaşlarımla sohbet ederken onları dinlemekte, söylediklerine cevap vermekte zorlanıyordum. Bazen ne dediklerini dahi anlayamıyor, hatırlayamıyordum. Programa başladıktan bir süre sonra dikkat ve işitsel algı alanında gelişmeler olmaya başladı. Hem ben hem ailem farklılıkları görüyorduk. Bu alanlardaki gelişmeler özgüvenimi ve sonrasında da sosyal ilişkilerimi ciddi anlamda olumlu etkiledi. Artık, bir şeyleri anlamakta, anlamlandırmakta ve hatırlamakta zorlanmıyorum. Arkadaşlarımla veya diğer kişilerle iletişimde eskisi kadar sıkıntı çekmiyor, daha akıcı konuşmalar gerçekleştirebiliyorum. Bu yüzden forbrain’e ne kadar teşekkür etsem azdır.
İstanbul, Ö.G. (19 Yaş)

"Daha sosyal, daha dikkatli ve özgüveni daha iyi olan bir çocuğum var."
E., programa başlamadan önce çeşitli sıkıntılar yaşayan bir çocuktu. Erken okula başladı, dikkat problemleri ortaya çıktı, okuma-yazma öğrenmede güçlük çekti, birinci sınıfın sonlarında sınıf arkadaşlarına göre çok yavaş okuyup yazıyordu. Bu problemlerimiz üzerine forbrain’den haberdar olduk ve bilişsel becerilerimizi geliştirmeye yönelik bir programa başladık. Güzel sonuçlar kısa sürede farkedilmeye başlandı. Bir kere forbrain’e gitmekten keyif alan bir çocuk. Orada çok güzel vakit geçiriyor. İşitsel ve görsel dikkati çok gelişti, etkinlik yaparken dikkatini dağıtmaya çalışıyoruz ama başaramıyoruz. Yaptığı işe odaklanmakta sıkıntı çekmiyor. Okuma-yazma alanında da eskisine göre daha iyi ve daha hızlı. Sorunlarımıza tek tek çözüm bulan forbrain’e çok teşekkürler.
İstanbul, E.K. (6,5 Yaş)

"Oğlumun daha hızlı ve başarılı olabilmesini sağladığı için emeği geçen tüm forbrain çalışanlarına sonsuz teşekkürler."
Bir anne olarak oğlum için her zaman en iyi şeyleri istedim. En iyi okullara gitsin, başarılı bir insan olsun… Şimdiye kadar okul ve dersler konusunda bize bir sıkıntı yaşatmadı; ancak yaşıtlarına oranla hız konusunda biraz zorlanıyordu. Derslerini bitirmesi uzun zaman alıyor ve sınavları yetiştirmede zorlanıyordu. Hız konusundaki performansını artırmak için ne yapabiliriz diye düşünürken çevremizden forbrain’i duyduk. Program sonunda oğlumun hızında gözle görülür bir fark oldu. Artık derslerini çok daha kısa sürede bitirebiliyor ve sınavları yetiştirme konusunda eskisi kadar zorlanmıyor. Hızındaki gelişmeye bağlı olarak günlük aktivitelerini de daha iyi düzenlemeye başladı. Süreç boyunca devam eden desteği için forbrain Learning Center’a teşekkürler.
İstanbul, Ö.E.(11 Yaş)

"Sadece sorunlara çözüm bulmak değil, performans arttırmak için de forbrain!!"
Oldukça başarılı bir öğrenci olan oğlumu Amerika’daki en iyi okullardan birine göndermek istiyorum. Bunun için gerekli olan akademik desteği yıllardır sağlıyorum. Bu sene ise oğlumun daha da fark yaratması için yeni çözümler ve destek programlar aramaya başladım. İnternette forbrain Learning Center’ a rastlayınca hemen iletişime geçtim ve oğlumu programa başlattım. Şimdi başarısı daha da arttı. Özellikle hız ve dikkat becerilerinde güzel gelişmeler gördüm.
İstanbul, A.E.(15 Yaş)

"Bir anne olarak, programdan sonra oğlumda gördüğüm değişimleri sizinle paylaşmak isterim…"
Oğlum 8 yaşında DEHB tanısı aldı. Okul konusunda her zaman zorluk yaşadı. Programa başlamadan önce dersleri dinlemekte güçlük çekiyor, öğretmenleri tarafından şikayet ediliyor, ödevlerini tek başına yapamıyor ve arkadaşlık kurma konusunda zorluk yaşıyordu. Programa başladıktan birkaç hafta sonra özellikle sosyalleşme ve akranlarıyla iletişime geçme konusunda olumlu gelişmeler görmeye başladık. Ardından dersleri daha iyi dinlemeye başladı. Öğretmenlerinden olumlu geri dönüşler aldık. Oğlum artık; hayatın içinde yaşadığı olayları gözlemleyip ve kıyaslayıp benimle paylaşıyor, yerinde ve güzel espriler yapıyor, kendi başına ders yapabiliyor, sunulan ders materyallerini sınavlarda kullanabiliyor ve telaffuzunda güçlük çektiği kelimeleri daha kolay söyleyebiliyor. Oğluma göstermiş olduğunuz desteğe, ilgiye ve sevgiye çok teşekkür ederim.
İstanbul, D.A.(12 Yaş)

"Kendime olan güvenim arttı, forbrain Learning Center sayesinde bundan böyle beyin sağlığımı korumak için her fırsatta çalışmalar yapacağım.”
Beyin; insana bilinen dünyamızda en mükemmel varlık olma vasfını sağlayan ve aklın yetiştiği organ. Beş yıl önce beyin kanamasıyla tanışmış biri olarak bunu değerlendirebildiğim düşüncesindeyim. 68 yıldır süregelen yaşamımda akıl, güç ve kabiliyetimi sağlayan beynimin durumuna olan merakım, forbrain ile tanışmama vesile oldu. Yapılan çalışmalarda, her oturumda önceden farkına varmadan- belki de kaybetmiş olduğum- eksikliklerimin tamamlanarak giderilmesi, hafıza ve algı konusundaki hatalarımın azaltılması, sağ-sol beynimin işlevlerini birlikte yürütebileceğini öğrenmek beni heyecanlandırdı. Açıklıkla söyleyebilirim ki kendime olan güvenim arttı. Bundan böyle beyin kanallarımı açık tutmak üzere her fırsatta çalışma yaparak beyin sağlığımı koruyabileceğim. Zamanı gelince torunumu da forbrain ile tanıştıracağım. Teşekkürler forbrain.
İstanbul’ dan N.Ç. (68 Yaş)